Co je to Gothic styl ?

13. října 2009 v 21:36 | sweet hate
Gothic, jenž se zas tak neliší od dávného slohu, je osobitý styl umění, literatury a hudby. Je to subkultura. To co drží Gothickou komunitu pohromadě je náklonost k děsu touha po romantice a uznávání temné estetiky.
Slovo gothica je spojení dvou významů. Jeden je od slova Goth[Gót]. Staří Gótové byli kočovní lidé s pověstí velkých násilníků a hrubiánů. Ale na druhou stranu to byli velice zbožní lidé(uctívali pohanská božstva).Druhý význam je od uměleckého slohu ,,Gotika", od kterého vznikl vlastně celý význam gothic. Tehdejší literatura vyjadřovala beznaděj(podle mě reálný pohled na svět) a romantiku.
Gothické oděvy také nemají do Gothických daleko. Většinou jsou tokrásné róby-černé, bordó, nebo fialové. Šaty jako pro princeznu. jenže to bohužel do realného světa nosí jen velcí odvážlivci. Goths se jimi odívají na gothsrazy. Novodobí goths se oblékají většinou do černých barev.
Gothic líčení se většinou zakládá na bílém make-upu. Tlusté černé linky a rudá nebo černá rtěnka. Ideální vlasy jsou dlouhé černé nebo červené a rovné.
Ale podle mě gothica nezáleží na stylu oblékání ani líčení, ale na pohledu na svět. Takže nezoufej, jestli to tvé okolí nepříjme;-)
A to nejlepší na konec: Gothic hudba!
Goth hudba vznikla v pozdních 70.letech 20.století, kde se vyvinula jako odnož punkového hnutí v anglii a USA.
Velkou roli na úsvitu gothic hudby hrála skupina,,Joy Division",kterou tehdy podezřívali za spojitost s nacistickým německem. Jenže v jejich hudbě skutečně nic takového nebylo… V jejich textech se zpívalo o smutku beznaději a depresi…Důležitým zlomem bylo prohlášení tehdejšího managera skupiny, jenž jejich hudba nazval ,,Gothickou"…
gothic35.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chloë Chloë | Web | 30. října 2009 v 17:04 | Reagovat

Konečne niekto, kto tu má zmienku o hudbe :D

2 chjo........furt nákej nick chjo........furt nákej nick | 14. února 2010 v 23:13 | Reagovat

já si myslim že gothic styl je jeden z nejlepších

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama